KURUMSAL

İnter Danışmanlık 2000 yılında kurulmuş, tüm sektörlere yazılım,
tasarım dijital pazarlama alanında hizmetler vermektedir.

Pandemi, dijital bir dünyaya geçişi hızlandırdı

Pandemi, dijital bir dünyaya geçişi hızlandırdı ve çevrimiçi alışveriş davranışlarında kalıcı etkileri olması muhtemel değişiklikleri tetikledi.
Gelişmekte olan ve gelişmiş dokuz ekonomide yaklaşık 3.700 tüketicinin katıldığı bir ankete göre, COVID-19 salgını çevrimiçi alışveriş davranışlarını sonsuza kadar değiştirdi.

"COVID-19 ve E-ticaret" başlıklı anket, salgının tüketicilerin e-ticaret ve dijital çözümleri kullanma şeklini nasıl değiştirdiğini inceledi. Brezilya, Çin, Almanya, İtalya, Kore Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, Güney Afrika, İsviçre ve Türkiye'yi kapsıyordu.

Pandeminin ardından, ankete katılanların yarısından fazlası artık çevrimiçi olarak daha sık alışveriş yapıyor ve haberler, sağlıkla ilgili bilgiler ve dijital eğlence için internete daha çok güveniyor.

Anket, gelişmekte olan ekonomilerdeki tüketicilerin çevrimiçi alışverişe en büyük geçişi yaptığını gösteriyor.

"COVID-19 salgını daha dijital bir dünyaya geçişi hızlandırdı. UNCTAD Genel Sekreteri Mukhisa Kituyi, şu anda yaptığımız değişikliklerin dünya ekonomisi toparlanmaya başladığında kalıcı etkileri olacak ”dedi.

Küresel olarak çevrimiçi alışverişin hızlanmasının, dünya pandemik müdahaleden iyileşmeye geçerken dijitalleşmenin sunduğu fırsatları tüm ülkelerin yakalamasını sağlamanın aciliyetinin altını çizdiğini söyledi.

Çevrimiçi satın alımlar artıyor ancak tüketici harcamaları düşüyor
Brezilya Ağ Bilgi Merkezi (NIC.br) ve Inveon ile işbirliği içinde UNCTAD ve Netcomm Suisse e-Ticaret Derneği tarafından yürütülen anket, çevrimiçi satın alımların çoğu ürün kategorisinde yüzde 6 ila 10 puan arttığını gösteriyor.

En büyük kazanımlar ICT / elektronik, bahçecilik / kendin yap, ilaç, eğitim, mobilya / ev ürünleri ve kozmetik / kişisel bakım kategorileridir.